Bitcoin Velocity pozostaje niska w porównaniu z poprzednimi hossami, oto co to oznacza

Dostawca analiz CryptoQuant uważa, że prędkość Bitcoina jest obecnie niska w porównaniu z poprzednimi hossami, pomimo niedawno osiągniętego maksimum.

Podczas gdy Bitcoin kontynuował swoją ostatnią korektę, schodząc z poziomu $58,000 do $53,896 na giełdzie Kraken w tej chwili, prędkość Bitcoina osiągnęła roczne maksimum.

Nadal jednak pozostaje ona bardzo niska w porównaniu do 2017 roku, zgodnie z danymi udostępnionymi przez Cryptosoft. Oto, co to oznacza.

Bitcoin jest trendy jako magazyn wartości

Bitcoin’s velocity pozwala nam zorientować się, jak szybko pieniądze krążą w gospodarce. Pokazuje, czy BTC zmierza w kierunku bycia używanym jako przechowywanie wartości lub jako środek płatniczy.

Ostatni tweet dostawcy danych analitycznych CryptoQuant pokazuje, że pomimo niedawnego osiągnięcia rocznego maksimum, prędkość Bitcoina jest nadal dość niska w porównaniu do hossy z 2017 roku.

Ponieważ wskaźnik obiegu flagowej kryptowaluty nie jest wysoki, trend jest w kierunku bycia magazynem wartości, stwierdza agencja danych.

Inwestorzy instytucjonalni polujący na BTC jako SoV

W tym roku zainteresowanie korporacji i funduszy hedgingowych Bitcoinem gwałtownie wzrosło. Wykorzystanie Bitcoina jako magazynu wartości (a nie jako środka wymiany) zostało podkreślone przez takich influencerów kryptowalutowych jak Michael Saylor (MicroStrategy CEO), Mike Novogratz i Anthony Pompliano w ostatnim czasie.

Jak donosi U.Today w zeszłym tygodniu, firma kierowana przez Michaela Saylora zakupiła kolejną porcję około 200 Bitcoinów. Tesla przeznaczyła zdumiewającą kwotę 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin, a szef SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci, uważa, że SpaceX również posiada Bitcoin w swoim bilansie – i Elon Musk posiada go również osobiście.

Poza tym, były makler giełdowy Jordan Belfort – znany również jako „Wilk z Wall Street“ – zmienił swoje negatywne stanowisko w sprawie Bitcoina.

Teraz uważa, że sztandarowa kryptowaluta jest tutaj, aby pozostać i może osiągnąć 100 000 dolarów za monetę w przyszłości.

Dieser Beitrag wurde am von unter Bitcoin veröffentlicht.